Úvod Voda hrou Káranský vodovodník

Káranský vodovodník

logo_KV_final

Káranský vodovodník je charitativně sportovní akce určená pro cyklisty nebo pěší a běžce ve všech věkových kategoriích. Jak už název napovídá, koná se v obci Káraný, ve které se nachází úpravna vody zásobující Prahu pitnou vodou.

Káraný leží uprostřed nádherné přírody na pravém břehu Labe nedaleko Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. Zdejší krajina je pro svůj nenáročný rovinatý terén s rozlehlými borovicovými háji oblíbená zejména u cyklistů a bruslařů. Sportovci, kteří se účastní Káranského vodovodníku, si mohou vybrat z několika různě dlouhých tras vedoucích mimo rušné silnice v nenáročném terénu.

Cílem Káranského vodovodníku  nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Chceme, aby si účastníci užili volný den v přírodě, společně s rodinou nebo kamarády. Je na každém jednotlivci, zda zvolí cyklotrasu, nebo je mu bližší pěší či běžecké tempo. Po sportovním výkonu nabízíme zájemcům prohlídku úpravny vody, při které se mohou dozvědět spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Program je vždy doplněn aktivitami pro děti i dospělé v místním sportovním areálu, kde je se sportovci mohou i občerstvit.

Charitativní rozměr dodává této akci spolupráce se společností Asistence, o.p.s., která se stará o hendikepované. Pražské vodovody a kanalizace věnují Asistenci 100 Kč za každého sportovce, který dokončí jednu z vybraných tras.

Na startu Občerstvení na trati Vodní bar Doprovodný program

 

ročník 2017     ročník 2018     ročník 2019    ročník 2022    ročník 2023