Úvod Voda hrou Káranský vodovodník

Káranský vodovodník 2019

Stovky zájemců se zúčastnily Káranského vodovodníku, který se konal již po třetí

Sportovně charitativní akce se účastní převážně cyklisté, pro které letos byly určeny trasy 25 a 45 kilometrů, ale i běžci či pěší, kteří absolvovali trasu dlouhou 12 km krásnou krajinou v okolí Káraného. Společnost Asistence, která se stará o handicapované, opět získala šek v hodnotě 50 tisíc korun.

Součástí akce je i prohlídka úpravny vody s odborným výkladem o historii i současnosti vodárny.  V letošním roce byla při prohlídce spuštěna i balicí linka vyrábějící sáčky s pitnou vodou, které jsou určeny především pro seniory a handicapované při haváriích či výlukách vody.

V cíli na místním hřišti se konal doprovodný program, letos ve spolupráci s Městskou policií. Pro sportovce byla připravena jízda zručnosti, děti mohly získat řidičský průkaz a navíc ukázka koní, kteří jsou cvičeni pro demonstrace a neleknou se ohně ani dýmu. Sportovci se mohli také poradit s výživovými poradci o vhodné stravě.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se konalo:

  • Cyklotrasy o délce 25 km nebo 45 km
  • Trasa pro běžce nebo pěší o délce 12 km
  • Prohlídka úpravny vody Káraný
  • Doprovodný program pro děti i dospělé

Mapy tras:

2019_cyklo_25km 2019_cyklo_45km 2019_pesi_12km

Doprovodný program:

prohlídky areálu Úpravny vody Káraný
doprovodný program na hřišti – jízda zručnosti a další program pro děti i dospělé ve spolupráci s Městskou policií
rady výživového poradce