Úvod O společnosti Podporujeme

Podporujeme

PVK jako společensky odpovědná společnost finančně podporuje řadu veřejně prospěšných aktivit. V této činnosti spolupracuje s Nadačním fondem Veolia, který podporuje a společně se zaměřují na různé projekty.

Výroční zpráva NF Veolia 2020

Výroční zpráva Nadačního fondu Veolia 2019

Podpora akcí v roce 2019

Veolia CSR zpráva 2019

Příklady projektů PVK:

obaly a knihaobaly a šitísbírka Koloběh_1pytle v hostivaři

Naši zaměstnanci se od roku 2017 pravidelně zapojují do sběru nevyužitého oblečení, textilu a hraček. Ročně donesou do sbírky až 20 pytlů oblečení pro ženy, muže i děti, hračky, bižuterii, kabelky a další. Tato sbírka se odváží do charitativního obchůdku Koloběh, kde se část prodá.

Nevyužité oblečení se předává do recyklačního procesu, z kterého vznikají např. obaly na knihy či tašky v chráněné šicí dílně FOREWEAR. Podporujeme tím udržitelnou výrobu, spotřebu, ochranu životního prostředí a nemocné v chráněných dílnách.

na hráziu jezírka

Spolupráce s Jedličkovým ústavem - společně s dobrovolníky s PVK jsme zorganizovali výlet do Vodního domu na Želivce a na hráz Švihovské nádrže. Celodenní výlet přivítali děti s nadšením.

vozíčkáři5vozíčkáři4 

Spolupráce se společností Asistence, o.p.s. - Dlouhodobě podporujeme handicapované, zorganizovali jsme pro ně výlet do Vodního domu na Želivce, úpravny vody Káraný a také je podporujeme díky Káranskému vodovodníku, což je sportovně charitativní akce. Díky účasti na této akci jsme společnosti již třikrát předali šek ve výši 50 tis. Kč.

 

u klubu při práciza domovem při práci 1  

Pomoc domovu seniorů v Praze 9 - deset dobrovolníků, zaměstnanců PVK upravilo zahradu domova pro seniory a zahradu u aktivizačního centra na Proseku.

 

Dobrovolnictví – např. pomoc sdružení ACORUS –pomoc osobám ohroženým domácím násilím, Design Help – sdružení, které zkvalitňuje nemocniční prostředí, pomoc při úpravě zahrad v domově pro seniory v Praze 9, výlet pro handicapované do vodárny Káraný a výlet pro handicapované do Vodního domu na Želivce, pomoc domovu pro seniory Malešice  při sportovních hrách  apod.

MiNiGRANTY  – projekty, které dávají možnost zaměstnancům získat příspěvky na projekty zaměřené na sociálně slabé, nemocné nebo životní prostředí a kterých se sami účastní. V Praze se jednalo např. o podporu sluchově postižených, mezinárodního turnaje handicapovaných rugbystů, pomoc pěstounským rodinám, Českému svazu ochránců přírody, pomoc včelařům či mladým sportovcům, především ze sociálně slabých rodin.

Petanquová hřiště nejen pro seniory – v Praze již bylo vybudováno 6 petanquových hřišť – blízko domů pro seniory: Zahradní Město – Sněženková, Malešice – Rektorská, Jižní Město, Běchovice, Kobylisy, Uhříněves

Voda pro Afriku – díky prodeji karaf s africkým motivem bylo zasláno 450 tis. Kč organizaci Člověk v tísni. Finanční prostředky byly použity na vybudování zdrojů vody pro školy v Etiopii

Pítka do škol – PVK vybavily 50 pražských ZŠ pítky

Dům na půli cesty Maják – podpora mladých lidí, kteří opustili dětské domovy

Projekt Cesta pstruha - společně s Jakubem Vágnerem vracíme ryby do našich řek

 

 

Rozváželi jsme dezinfekci potřebným

Pražské vodovody a kanalizace ze svých zásob věnovaly přes 500 litrů dezinfekce organizacím pečujícím v hlavním městě o seniory nebo jiné ohrožené skupiny spoluobčanů. 

dezinfekce foto na w

"Menu, které pomáhá" mířilo k seniorům a do nemocnic

Pražské vodovody a kanalizace denně nakoupily a rozvezly přes dvě stě obědů zdarma seniorům a do různých pražských zdravotnických zařízení. Tento projekt, nazvaný „menu, které pomáhá“, byl spuštěn v pondělí 30. března a trval až do konce nouzového stavu. Celkem bylo darováno a rozvezeno na 8 tisíc obědů. 
Kromě zájemců z řad seniorů a ZTP občanů, kteří jsou zapojeni do projektu rozvozu vody v náhradním balení, obědy mířily také na stanoviště Českého červeného kříže na Mariánském náměstí, do Nemocnice Na Františku, do IKEM, Domova seniorů Zity Kabátové, nemocnice Homolka a MČ Praha 6. 
 
S obědy jsme pomohli i pracovníkům IZS a Městské policie HLM darem na transparentní účet Vaříme nepostradatelným, Zdeňka Pohlreicha a Jana Punčocháře, kteří zajišťovali obědy pro složky IZS HLM.

 

PVK rozvoz_jidla 17poděkování foto paní básenrozvoz_jidla Nuslerozvoz web 2

 

Rozdávali jsme ochranné štíty do pražských nemocnic

 
Spolu s naším akcionářem, společností Veolia Česká republika, jsme rozdali nemocnicím a sociálním ústavům několik tisíc kusů ochranných štítů české výroby. 
Tyto pomůcky jsme distribuovali například do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, nemocnici Na Homolce, Na Františku, sociálním institucím jako je Život 90, Pohoda - společnost pro normální život lidí s postižením,  Domov Sue Ryder, z.ú.,  Sociální služby Prahy 4 a dalším.
 
 
 
 štíty web 2 štíty web 1

 

 

 

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody