Úvod O společnosti Podporujeme

Podporujeme

PVK jako společensky odpovědná společnost finančně podporuje řadu veřejně prospěšných aktivit. V této činnosti spolupracuje s Nadačním fondem Veolia, který podporuje a společně se zaměřují na různé projekty.

 

Podpora akcí v roce 2019

Příklady projektů PVK:

obaly a knihaobaly a šitísbírka Koloběh_1pytle v hostivaři

Naši zaměstnanci se již dvakrát zapojili do sběru nevyužitého oblečení, textilu a hraček. V roce 2017 se nasbíralo celkem 30 kg oblečení a v roce 2018 to bylo 160 kg oblečení. Pytle s oblečením byly odvezeny do charitativního obchůdku Koloběh, kde se část prodala asi za 18 tis. Kč. Nevyužité oblečení bylo předáno do recyklačního procesu, z kterého vznikly obaly na knihy FOREWEAR, které šijí ženy v chráněné šicí dílně na Vysočině. Tam nám poté navrhli a ušili designové obaly na knihy, které naše společnost dále využije. Podpořili jsme tím udržitelnou výrobu, spotřebu, ochranu životního prostředí a nemocné v chráněných dílnách.

na hráziu jezírka

Spolupráce s Jedličkovým ústavem - společně s dobrovolníky s PVK jsme zorganizovali výlet do Vodního domu na Želivce a na hráz Švihovské nádrže. Celodenní výlet přivítali děti s nadšením.

vozíčkáři5vozíčkáři4 

Spolupráce se společností Asistence, o.p.s. - Dlouhodobě podporujeme handicapované, zorganizovali jsme pro ně výlet do Vodního domu na Želivce, úpravny vody Káraný a také je podporujeme díky Káranskému vodovodníku, což je sportovně charitativní akce. Díky účasti na této akci jsme společnosti již dvakrát předali šek ve výši 50 tis. Kč.

 

u klubu při práciza domovem při práci 1  

Pomoc domovu seniorů v Praze 9 - deset dobrovolníků, zaměstnanců PVK upravilo zahradu domova pro seniory a zahradu u aktivizačního centra na Proseku.

 

Dobrovolnictví – např. pomoc sdružení ACORUS –pomoc osobám ohroženým domácím násilím, Design Help – sdružení, které zkvalitňuje nemocniční prostředí, pomoc při úpravě zahrad v domově pro seniory v Praze 9, výlet pro handicapované do vodárny Káraný a výlet pro handicapované do Vodního domu na Želivce, pomoc domovu pro seniory Malešice  při sportovních hrách  apod.

MiNiGRANTY  – projekty, které dávají možnost zaměstnancům získat příspěvky na projekty zaměřené na sociálně slabé, nemocné nebo životní prostředí a kterých se sami účastní. V Praze se jednalo např. o podporu sluchově postižených, mezinárodního turnaje handicapovaných rugbystů, pomoc pěstounským rodinám, Českému svazu ochránců přírody, pomoc včelařům či mladým sportovcům, především ze sociálně slabých rodin.

Petanquová hřiště nejen pro seniory – v Praze již bylo vybudováno 6 petanquových hřišť – blízko domů pro seniory: Zahradní Město – Sněženková, Malešice – Rektorská, Jižní Město, Běchovice, Kobylisy, Uhříněves

Voda pro Afriku – díky prodeji karaf s africkým motivem bylo zasláno 450 tis. Kč organizaci Člověk v tísni. Finanční prostředky byly použity na vybudování zdrojů vody pro školy v Etiopii

Pítka do škol – PVK vybavily 50 pražských ZŠ pítky

Dům na půli cesty Maják – podpora mladých lidí, kteří opustili dětské domovy

Projekt Cesta pstruha - společně s Jakubem Vágnerem vracíme ryby do našich řek

 

 

 

 

 

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Poskytování zákresu inženýrských sítí

Pro poskytnutí informace či zákresu vodovodních a kanalizačních sítí ve vámi vymezeném zájmovém území  vyplňte žádost

a informace nebo zákres vám bude zaslán e-mailem.