Úvod O společnosti Podporujeme

Podporujeme

PVK jako společensky odpovědná společnost finančně podporuje řadu veřejně prospěšných aktivit. V této činnosti spolupracuje s Nadačním fondem Veolia, který podporuje a společně se zaměřují na různé projekty.

 

Podpora akcí v roce 2019

Příklady projektů PVK:

obaly a knihaobaly a šitísbírka Koloběh_1pytle v hostivaři

Naši zaměstnanci se již dvakrát zapojili do sběru nevyužitého oblečení, textilu a hraček. V roce 2017 se nasbíralo celkem 30 kg oblečení a v roce 2018 to bylo 160 kg oblečení. Pytle s oblečením byly odvezeny do charitativního obchůdku Koloběh, kde se část prodala asi za 18 tis. Kč. Nevyužité oblečení bylo předáno do recyklačního procesu, z kterého vznikly obaly na knihy FOREWEAR, které šijí ženy v chráněné šicí dílně na Vysočině. Tam nám poté navrhli a ušili designové obaly na knihy, které naše společnost dále využije. Podpořili jsme tím udržitelnou výrobu, spotřebu, ochranu životního prostředí a nemocné v chráněných dílnách.

na hráziu jezírka

Spolupráce s Jedličkovým ústavem - společně s dobrovolníky s PVK jsme zorganizovali výlet do Vodního domu na Želivce a na hráz Švihovské nádrže. Celodenní výlet přivítali děti s nadšením.

vozíčkáři5vozíčkáři4 

Spolupráce se společností Asistence, o.p.s. - Dlouhodobě podporujeme handicapované, zorganizovali jsme pro ně výlet do Vodního domu na Želivce, úpravny vody Káraný a také je podporujeme díky Káranskému vodovodníku, což je sportovně charitativní akce. Díky účasti na této akci jsme společnosti již dvakrát předali šek ve výši 50 tis. Kč.

 

u klubu při práciza domovem při práci 1  

Pomoc domovu seniorů v Praze 9 - deset dobrovolníků, zaměstnanců PVK upravilo zahradu domova pro seniory a zahradu u aktivizačního centra na Proseku.

 

Dobrovolnictví – např. pomoc sdružení ACORUS –pomoc osobám ohroženým domácím násilím, Design Help – sdružení, které zkvalitňuje nemocniční prostředí, pomoc při úpravě zahrad v domově pro seniory v Praze 9, výlet pro handicapované do vodárny Káraný a výlet pro handicapované do Vodního domu na Želivce, pomoc domovu pro seniory Malešice  při sportovních hrách  apod.

MiNiGRANTY  – projekty, které dávají možnost zaměstnancům získat příspěvky na projekty zaměřené na sociálně slabé, nemocné nebo životní prostředí a kterých se sami účastní. V Praze se jednalo např. o podporu sluchově postižených, mezinárodního turnaje handicapovaných rugbystů, pomoc pěstounským rodinám, Českému svazu ochránců přírody, pomoc včelařům či mladým sportovcům, především ze sociálně slabých rodin.

Petanquová hřiště nejen pro seniory – v Praze již bylo vybudováno 6 petanquových hřišť – blízko domů pro seniory: Zahradní Město – Sněženková, Malešice – Rektorská, Jižní Město, Běchovice, Kobylisy, Uhříněves

Voda pro Afriku – díky prodeji karaf s africkým motivem bylo zasláno 450 tis. Kč organizaci Člověk v tísni. Finanční prostředky byly použity na vybudování zdrojů vody pro školy v Etiopii

Pítka do škol – PVK vybavily 50 pražských ZŠ pítky

Dům na půli cesty Maják – podpora mladých lidí, kteří opustili dětské domovy

Projekt Cesta pstruha - společně s Jakubem Vágnerem vracíme ryby do našich řek

 

 

 

 

 

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!