Úvod Zákazníci Fakturace a ceny Jak platit

Jak platit

Doporučujeme

  • SIPO - tímto způsobem je možné hradit platby po nahlášení spojovacího čísla
  • Bankovní inkaso – platba na základě požadavku PVK vůči účtu odběratele v bance. Provádí se na základě vydání písemného souhlasu odběratele s inkasem, potvrzeného peněžním ústavem.

Tyto dva způsoby úhrady preferuje většina našich zákazníků, protože se jedná o nejpohodlnější a nejlevnější způsob úhrady faktur. Zadáním inkasního limitu jste jednoduchým způsobem zabezpečeni proti přečerpání.

Další možné způsoby úhrady faktur 

  • Platební příkaz k úhradě – je způsob, kdy odběratel dává jednorázovým převodním příkazem k úhradě podnět bance k provedení platby ve prospěch účtu PVK.
  • Přímo vkladem na účet PVK na každé pobočce Komerční banky.
  • Poštovní poukázka A – platbu realizuje odběratel na kterékoliv poště prostřednictvím platebního dokladu „A“
  • Platba na terminálech SAZKY, a.s., využijte 4 300 terminálů a 19ti korunový poplatek, který se nemění v závislosti na výši faktury. Seznam všech stávajících terminálů naleznete zde. Od 1.8.2017 se musí zákazník, který platí na terminálech Sazky částkou vyšší než 25 000 Kč, prokázat průkazem totožnosti (dle zákona o praní špinavých peněz). 

     

    Bankovní účet PVK:  182-4000505031/0100

Prostřednictvím platebních karet

Na pracovišti zákaznického centra PVK, Dykova 3, Praha 10 je možné realizovat bezhotovostní platby bez poplatku prostřednictvím těchto platebních karet:

 

MastercardMaestroVisa American Express

Platba pomocí QR kódu

Jde o speciální platební QR kód pro bankovní aplikace na chytrých telefonech, který PVK tiskne na svých zúčtovacích dokladech.
Pomocí nainstalované aplikace jejich banky jednoduše načtou informace obsažené v QR kódu, který se nachází na faktuře a platební příkaz v bankovní aplikaci se automaticky vyplní správnými údaji. Platbu pak již stačí pouze potvrdit. Zákazníci se tak vyhnou možným chybám, které vznikají při přepisování údajů do platebního příkazu jejich banky.
NOVĚ mohou platbu QR kódem využít i zákazníci, kteří nemají chytrý telefon s bankovní aplikací. Takovou možnost nabízí svým klientům Česká spořitelna.
Zákazníci, kteří mají svůj účet u České spořitelny, mohou zaplatit pomoci QR kódu na všech platbomatech České spořitelny. Postup je jednoduchý, stačí v menu platbomatu zvolit „QR kód" a přiložit fakturu ke čtečce. Platbomat načte veškeré potřebné údaje přímo z kódu a převede je do formátu příkazu k úhradě. Česká spořitelna má nyní 107 platbomatů po celé ČR, v letošním roce přibude dalších cca 20. Klienti ČS za platbu v platbomatu standardní poplatek 6,- Kč.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody