Úvod Vše o vodě Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Pokud jste nenalezli, co jste hledali, pošlete nám váš dotaz prostřednictvím našeho formuláře! Rádi jej zodpovíme.

 

Je možné změnit zálohy nebo provést změnu smlouvy přes zákaznický internetový účet?

26. listopad 2018

Po přihlášení na zákaznický internetový účet je možné změnit způsob hrazení záloh, případně zvýšit předepsané zálohy.

Je možné používat kohoutkovou vodu v Praze pro kojence?

17. srpen 2016

Kohoutková voda v Praze odpovídá ve všech ukazatelích požadavkům na pitnou vodu, je bezpečná i pro kojence.

Podnikáte a nevíte, jak se vypočte stočné za srážkovou vodu?

Podnikáte a nevíte, jak se vypočte stočné za srážkovou vodu?

6. prosinec 2012


Pak právě vám je určen následující článek, ve kterém naleznete přesný výpočet i řadu praktických informací. Bohužel se v poslední době začala ohledně této problematiky objevovat řada zavádějících a mylných informací.

Stočné za srážkovou vodu se vztahuje pouze na podnikatelské subjekty a domy, které se používají k podnikatelským účelům.

Jsem povinen platit za odvádění srážkových vod?

29. listopad 2012

V souladu se zákonem č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a prováděcí vyhláškou č. 428/2001 Sb. zajišťují PVK spolu s odváděním odpadních vod splaškových i odvádění srážkových vod.

Jak mám postupovat při napouštění bazénu?

Jak mám postupovat při napouštění bazénu?

4. květen 2009

Bazén lze napouštět vodou z autocisterny, což je rychlejší způsob, nebo vodovodní přípojkou. Pokud se rozhodnete naplnit bazén z vodovodní sítě, doporučujeme bazén napouštět pomalu a mimo špičku.

Co mám dělat, když potřebuji nahlásit škodu?

30. květen 2008

Pokud dojde ke vzniku škody s podezřením na souvislost s činností společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., je třeba nás neprodleně kontaktovat. Prosím zavolejte na 840 111 112 nebo pošlete mail na info@pvk.cz . Nárok na náhradu škody je nezbytné vždy uplatnit písemně a to i v případech předchozího oznámení výše uvedenými způsoby.

Mohou PVK omezit nebo přerušit dodávku pitné vody nebo odvádění odpadních vod?

30. květen 2008

Provozovatel je podle zákona č. 274/2001 Sb. oprávněn přerušit nebo omezit dodávku vody a odvádění odpadních vod do doby, než pomine důvod přerušení nebo omezení. Ustanovení týkající se přerušení nebo omezení dodávku vody a odvádění odpadních vod naleznete v § 9 Práva a povinnosti provozovatele, odstavec 5-10.

Na chalupě máme studnu, ale nikdo nikdy nedělal rozbor její zdravotní nezávadnosti.

30. květen 2008

Ani sebehlubší studna nedává jistotu, že voda bude stále nezávadná. Ve skalnatém podloží stačí například jedna puklina, aby se znečištění dostalo stovky metrů daleko. Netěsnící septiky a žumpy, nesprávné skladování hnoje nebo volný pohyb zvířat v okolí studny může velmi pravděpodobně vést ke kontaminaci vody škodlivými bakteriemi a viry.  

Nedávno mi nabízeli speciální filtr na vodu do domácnosti na bázi reverzní osmózy. Má to význam?

30. květen 2008

Nedejte se zlákat na drahý „zázrak“. Pokud máte vodu z veřejného vodovodu, tedy pravidelně pod kontrolou, není důvod pořizovat speciální filtr. Považuji to za vyhozené peníze. Pokud vám kvalitu vody zhoršuje vnitřní vodovod v objektu, zamyslete se spíše nad jeho výměnou místo investování do drahého filtru. A pokud si chcete vylepšit chuť např. z důvodu „pachuti“ po desinfekci, nechte vodu pár minut odstát nebo přidejte plátek citronu.

Moji známí pijí pouze vodu, kterou si nosí z lesní studánky

30. květen 2008

Taková voda může být možná chuťově dobrá, ale mikrobiální znečištění se na chuti vody neprojevuje. Považme, co vše se může na otevřenou hladinu studánky dostat – fekálie ptáků a lesních zvířat, hmyz, který může být i přenašečem různých mikroorganismů, nálety prachu a pylu aj., to vše může vodu znehodnotit i pokud se lidé ke studánce chovají ohleduplně. Pokud není možný jiný zdroj pitné vody, tak ze studánky doporučuji vodu používat jen krátkodobě a po převaření. Tady je převáření vody namístě.

1|2

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Poskytování zákresu inženýrských sítí

Pro poskytnutí informace či zákresu vodovodních a kanalizačních sítí ve vámi vymezeném zájmovém území  vyplňte žádost

a informace nebo zákres vám bude zaslán e-mailem.