Úvod Aktuality PVK zpřísňují opatření v boji s virem, všichni zaměstnanci budou systematicky testováni

PVK zpřísňují opatření v boji s virem, všichni zaměstnanci budou systematicky testováni

PVK zpřísňují opatření v boji s virem, všichni zaměstnanci budou systematicky testováni

26. únor 2021

Pražské vodovody a kanalizace v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci s virem COVID-19 zpřísňují vlastní bezpečnostní opatření.

„Od 1. března rozšíříme stávající systém testování a zavedeme systematický plošný screening všech zaměstnanců. Naší prioritou je ochrana našich zaměstnanců a zajištění základní služby pro občany,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos s tím, že již více než měsíc mají zaměstnanci k dispozici antigenní testy. Zatím bylo testování dobrovolné.

Od začátku března dojde rovněž ke zpřísnění režimových opatření na našich pracovištích. Zároveň PVK zvýší ochranu klíčových zaměstnanců například na centrálním dispečinku, ze kterého je řízena celá pražská vodohospodářská infrastruktura.

„I v této složité situaci jsme schopni plně zajistit naší hlavní činnost, tedy úpravu a distribuci pitné vody a čištění odpadních vod. Pražané se nemusejí obávat o kvalitu pitné vody, tu jim stoprocentně garantujeme. Sledujeme však se vzrůstající nervozitou neustálé oddalování zahájení očkování v sektoru kritické infrastruktury,“ zdůraznil Mrkos.

Nadále zůstává uzavřeno zákaznické centrum v Dykově ulici. Vše lze vyřídit bezkontaktně elektronickou cestou. K případným dotazům a vyřízení svých požadavků mohou zákazníci využít zákaznické linky 601 274 274 nebo 840 111 112 nebo emailovou adresu info@pvk.cz. Všechny aktuality pak lze sledovat na webové stránce www.pvk.cz.

PVK zároveň své zákazníky upozorňují, že od 1. března přijímají projektovou dokumentaci pouze v elektronické podobě prostřednictvím vyjadřovacího portálu – www.vyjadrovaciportal.cz.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112