Úvod Aktuality PVK uspořádaly odborné a inspirativní setkání

PVK uspořádaly odborné a inspirativní setkání

PVK uspořádaly odborné a inspirativní setkání

24. květen 2022

Pražské vodovody a kanalizace uspořádaly v polovině května odborné setkání na téma „voda a inovace“.

To se uskutečnilo pod záštitou náměstkyně ministryně pro vědu, výzkum a inovace Mgr. Jany Havlíkové.

„PVK chtějí být lídrem v oboru oblasti ekonomické a ekologické transformace, a to není možné bez toho, aby byly součástí komunity inovací, které nás posouvají k naplnění naší vize. Budování této komunity chceme věnovat právě dnešní setkání,“ prohlásil na úvod generální ředitel PVK Ing. Petr Mrkos.

Poté hosty pozdravili Ing. Pavel Válek, MBA, generální ředitel PVS a Ing. Petr Valdman, ředitel SFŽP.

Během panelové diskuze na téma „Cirkulární hospodaření se zdroji“ diskutovali nejpovolanější odborníci, kterými jsou: prof. Ing., Jiří Wanner, DrSc. (VŠCHT), doc. Ing. David Stránský, Ph.D. (ČVUT), prof. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA. (VŠCHT) a Ing. Bc. Martin Srb, Ph.D. (PVK)

Nad „Zdroji budoucnosti“ v druhé panelové diskuzi pak diskutovali: prof. Ing. Pavel Jeníček, CSc. (VŠCHT), Ing. Jiří Rosický (PVS), prof. Ing. Jan Bartáček, Ph.D.  (VŠCHT) a Ing. Petr Sýkora, Ph.D. (PVK).

„Celá akce měla i inspirativní cíl – uspořádat, setkání nejen na zajímavé a aktuální téma, ale i udržitelným způsobem,“ zmiňuje Jana Lavrenčíková Myšková, ambasadorka environmentálních projektů PVK. „Výběr místa nebyl náhodný. Visionary Business Lounge, splňuje certifikace Leed a WELL. Catering čerpal převážně z lokálních zdrojů a květiny na dekoraci byly z areálů PVK,  které vykvetly díky tomu, že PVK dlouhodobě podporují biodiverzitu ve svých areálech. V duchu udržitelnosti byly i dárky pro hosty“, dodává.

Odbornou část programu zakončil svou přednáškou na téma „Ekologizace – příklad biometanu“ Dr. Ing. Pavel Chudoba z Veolia Česká republika.

„Záměrem setkání bylo přivést dohromady ty, komu nejsou lhostejné pojmy jako inovace, udržitelnost, recyklace nebo obnovitelné zdroje, jedním slovem ty, komu není lhostejná naše budoucnost. Věříme, že jsme tímto setkáním posílili naše inovační partnerství a bude nás inspirovat pro další společné projekty naplňující sdílené vize,“ zakončil setkání technický ředitel PVK, Ing. Petr Sýkora, Ph.D.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112