Úvod Zákazníci Měření spotřeby a odečty

Měření spotřeby a odečty


16 vodoměrMnožství dodané vody měří provozovatel vodoměrem, který je stanoveným měřidlem v souladu se zákonem č. 505/1990 Sb., o metrologii, v platném znění. Způsob určení množství odebírané vody, není-li osazen vodoměr, stanoví prováděcí vyhláška č. 428/2001 Sb., k zákonu č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu, v platném znění, a  to zejména v příloze č. 12 citované prováděcí vyhlášky - Směrná čísla roční spotřeby vody.

 

Odečty vodoměrů

Odečty vodoměrů se provádějí v cyklech, stanovených provozovatelem.

Počet dnů - délka intervalu je přibližná, pohybuje se zhruba v toleranci 2 týdnů. Z důvodů technických i ekonomických nelze dny pro provádění odečtů vodoměrů pevně stanovit. Pravidelnost je zde věci přiměřená a není v rozporu se zákonem.
Zaměstnanci PVK, kteří odečítají vodoměry, mají povinnost se na vyzvání prokázat služebním průkazem. Podle zákona  č. 274/2001 Sb.o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu, v platném znění,  je zákazník povinen umožnit provozovateli přístup k vodoměru. Pokud vás odečítač vodoměrů nezastihne, reagujte, prosím, na jeho písemný vzkaz, který na místě zanechal. Za spolupráci vám děkujeme.

 

Dálkové odečty vodoměrů

Dálkové odečty vodoměrů umožňují odběrateli jednoduchou kontrolu nad svou spotřebou vody. Prostřednictvím internetového přístupu ( veolia.unimonitor.eu) má odběratel kdykoli k dispozici informace o historické a aktuální spotřebě vody. Spotřeba vody je prezentována jak v jednotkách průtoku či objemu, tak v podobě nákladů v Kč. Dálkové odečty přináší komfortní řešení skrytých ztrát (úniků) vody na vnitřním vodovodu či rozúčtování nákladů jednotlivým spotřebitelům.

16 vodoměry

Nabízené služby

 

Přístup k systému CEM

Voda on Line

VEOLIA-Monitor

Mám zájem o službu:

Poptávkový formulář

Často kladené otázky

 

Kontakt:

e-mail: Z8yu5f94-_rm-i4WHiIuO1p        

Tel: 272 172 152

Návod mobilní aplikace Volia CEM 

Poptávkový formulář
Ochrana proti SPAMu: opište, prosím, kontrolní text. Jestliže text nemůžete přečíst, obnovte obrázek.
CAPTCHA

Pozn.: položky označené * jsou povinné.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody