Úvod Voda hrou Trasy Zobrazení cyklotrasy v aplikaci Mapy.cz

Zobrazení cyklotrasy v aplikaci Mapy.cz

Sledování stopy v mobilu v aplikaci mapy.cz.

Nejedná se o navigaci, ale o srovnání vlastní polohy s trasou vyznačenou v mapě. (Pouze pro Android. U iPhone nelze zatím sdílet obsah baťůžku pod přihlášením.)

UUpozorňujeme na to, že vývojáři z mapy.cz mají ve své mobilní aplikaci chybu. Bylo nutno klást body hustě za sebou a proto je trasa rozdělena na více úseků.
Návod k použití:
1. V PC otevřete internetový prohlížeč (vyzkoušeno v Google Chrome a MS IE).
2. Otevřete stránky www.mapy.cz.
3. Přihlašte se - vpravo nahoře. Nebo se zaregistrujte, pokud nejste registrováni. Registrace je možná na jakoukoliv emailovou adresu.
4. Do okénka webové adresy vložte příslušný odkaz:
Cyklo krátká+dlouhá
KC1 Start-KC2 Šárka
 
Cyklo krátká
KC2 Šárka-KC4 Okoř
 
Cyklo dlouhá
KC2 Šárka-KC4 Okoř
 
Cyklo krátká+dlouhá
KC4 Okoř-KC5 Holubice oběd
 
Cyklo krátká+dlouhá
KC5 Holubice oběd-KC6 Levý Hradec
 
Cyklo krátká+dlouhá
KC6 Levý Hradec-KC7 Baba
 
Cyklo krátká+dlouhá
KC7 Baba-KC1 Cíl
 

5. Načete se vám zvolený úsek cyklotrasy a vpravo se rozbalí panel Plánování.

Pokud používáte Internet Explorer, tak je třeba navíc sjet lištou zhruba doprostřed (za poslední bod trasy) a vybrat pěší plánování (panáček) a nepreferovat tutistické trasy. Pak sjeďte svislou lištou úplně dolů a klikněte na "Přidat do baťůžku". Klepněte na Můj baťůžek a Moje oblíbené. Uvidíte tam (v případě prvního odkazu) položku "Trasa z Thákurova 535/12 do ulice Divoká Šárka". Když na položku najedete myší, tak se vám objeví možnost "Přejmenovat". Můžete se také podívat na podélný profil trasy. Postupně si takto do baťůžku uložte všechny úseky. Můžete si je pojmenovat KC1-KC2, KC2-KC4...Pozor, druhý úsek mezi KC2 a KC4 je odlišný pro krátkou a dlouhou trasu.

(Trasa byla naplánována "pěšky + nepreferovat turistické trasy, protože některé úseky mapy.cz na kole neprojedou")

6. V mobilu nainstalujte aplikaci Mapycz (Android z Obchod Play). Doporučujeme: spusťte aplikaci a klepněte na tři tečky vpravo nahoře. Klepněte na Offline mapy. Stáhněte si mapu ČR (cca 436 MB).

7. Vraťte se do základní obrazovky mobilní aplikace Mapy.cz a klepněte na baťůžek. Pokud nejste přihlášeni, tak se objeví symbol hlavičky. Klepněte na ni a při zapnutém datovém spojení se přihlašte jménem a heslem, které jste použili v PC - www.mapy.cz.

8. Po přihlášení klepněte na baťůžek a počkejte, dokud se nenačte trasa z PC. Pak klepněte na řádek trasy a otevře se vám trasa v mobilu. Tlačítkem start se dostanete na začátek trasy. Nyní se můžete odpojit od datové sítě. Aplikace i trasa budou fungovat plně offline (za předpokladu, že jste stáhli mapu ČR).

 

 

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!