Úvod Voda hrou Soutěže Archiv soutěží Dobrodružství lososa Lukáše

Dobrodružství lososa Lukáše

Dobrodružství lososa Lukáše

10. říjen 2011

Na začátku listopadu odstartovala nová výchovně vzdělávací soutěž, jejímž cílem je upozornit žáky 5.-7. tříd ZŠ na konkrétní ohrožený druh – lososa obecného. Děti se vydají společně s lososem Lukášem na dlouhou a dobrodružnou cestu za poznáním.

Cílem soutěže, která je organizována společně s německou společností Veolia Wasser, je upozornit děti na konkrétní ohrožený živočišný druh – lososa obecného – a hravou formou je seznámit s životním cyklem lososů. Pojítkem mezi Českou republikou a Německem je řeka Labe, kterou čeští i němečtí lososi využívají k migraci do moře.

Prostřednictvím soutěže se žáci seznámí s fiktivním příběhem lososa Lukáše, který byl vypuštěn jako malá rybka do řeky Kamenice a který se posléze vydá na nejdelší a nejdobrodružnější cestu svého života – do Severního moře. Úkolem dětí v obou zemích bude nakreslit komiks popisující dobrodružství lososa Lukáše s tím, že české děti nakreslí „českou“ část příběhu (tj. odehrávající se v ČR) a německé děti zase tu německou. Společně tak vytvoří dobrodružný komiksový příběh.

Na soutěžící čeká kromě zábavy a poučení také řada pěkných cen. Registrační formulář a podrobné informace o soutěži jsou dostupné na webových stránkách www.losos-lukas.cz.

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Upozorňujeme, že pokladna je dočasně uzavřena.