Úvod Aktuality Zapojte se do zábavné hry od PVK. Vyhrát můžete křišťálovou karafu

Zapojte se do zábavné hry od PVK. Vyhrát můžete křišťálovou karafu

Zapojte se do zábavné hry do PVK. Vyhrát můžete křišťálovou karafu

3. květen 2023

Pražské vodovody a kanalizace připravily nejen pro fanoušky vodárenství zábavnou stopovací hru.

Ta zájemce provede po třech zásadních místech pražské vodohospodářské infrastruktury: Úpravně vody Podolí, vodojemech na Floře a Nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod v Bubenči.

„Soutěž startuje ve středu 3. května a skončí 11. června 2023. Prvních čtyřicet výherců získá křišťálovou karafu z kolekce vytvořené z návrhů studentů UMPRUM, dalších šedesát odměníme knížkou Petra Stančíka ze série H2O. Podmínkou je správné zodpovězení tří otázek z každé lokality,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Jak začít hrát?
Ve třech vybraných lokalitách najděte QR kód, který vás odkáže na tři otázky týkající se daného místa. Vyplňte jednoduchou registraci a zadejte odpovědi. Až navštívíte všechna tři místa a zodpovíte správně všech devět otázek, vyhrajete zajímavou cenu. Je úplně jedno, v jakém pořadí jednotlivá stanoviště navštívíte. A pokud si nebudete jisti odpověďmi, na webu cistavoda.pvk.cz nebo na pvk.cz jistě najdete více než jen nápovědu. 

Úpravna vody Podolí
První zastavení se dotýká úpravy vody. Proto, celkem pochopitelně, musíte navštívit Podolskou vodárnu, která tvoří nepřehlédnutelnou dominantu Podolského nábřeží, přímo proti Veslařskému ostrovu.
Nápověda: Dovnitř do vodárny se jen tak nedostanete. Pokud budete na plotu areálu hledat místo, ze kterého je dobře vidět na spojovací most mezi oběma budovami, určitě QR kód neminete.

Vodojemy Flora
Druhé zastavení hledejte poblíž jednoho z nejvýše položených vodojemů v Praze – kousek od stanice metra Flora a týká se vodárenské distribuční sítě. Systém zemních vodojemů, dobře viditelných z ulice, a ještě lépe při jízdě tramvají, je sice ukryt za plotem, zelené pahorky ale nemohly ujít nikomu, kdo aspoň jednou jel nebo šel kolem.
Nápověda: Pokud se vydáte po chodnících v Jičínské ulici mezi areály vodojemů, určitě QR kód nepřehlédnete.

Ústřední čistírna odpadních vod – Nová vodní linka
Třetí zastavení nabídne otázky o čištění vody a vypravíte se za nimi na střešní park Nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Dostanete se k ní jak z Tróje při využití lávky přes Vltavu, tak ze Stromovky a případně Bubenče, přejdete-li jeden z mostů přes plavební kanál. Zde na vás čeká překvapení – rozkvetlé louky s cestičkami, pítky a lavičkami.
Nápověda: Hledejte na začátku (či konci) červené cesty. A užijte si výletu i nečekaných výhledů na Prahu.

Když člověk správně odpoví na tři krát tři záludné otázky, pak mu na email přijde tento text: „Gratulujeme, na Váš e-mail jsme právě odeslali unikátní kód, který vás opravňuje k vyzvednutí výhry na adrese Pražské vodovody a kanalizace, Hradecká 1, Praha 3 v pracovní dny od 7:30 do 14:30 hod. Výhru si vyzvedněte nejpozději od 30. 6. 2023. Nezapomeňte s sebou vzít právě vygenerovaných unikátní kód, bez něj nebude možné výhru vydat.“

 

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112