Úvod Aktuality PVK pomáhají lidem bez domova

PVK pomáhají lidem bez domova

PVK pomáhají lidem bez domova

8. prosinec 2020

Pražské vodovody a kanalizace se rozhodly pomoci vyřešit neutěšenou situaci v tzv. osadě Hostivař a pravidelně dodávat do této lokality pitnou vodu v náhradním balení.

V rámci této charitativní akce PVK každý měsíc zdarma dodají lidem bez domova 200 litrů balené pitné vody.

„Původní zamýšlené dodání vody z hydrantového nástavce nebo zřízení nové přípojky vody bohužel není možné, proto jsme přistoupili k tomuto náhradnímu, ale také levnějšímu a praktičtějšímu řešení,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos.

Projekt dodávek pitné vody v náhradním balení PVK zahájily v roce 2015 a k dnešnímu dni se do projektu zapojilo 20 městských částí. Cílem je doplnit náhradní zásobování pitnou vodou pro držitele průkazů TP, ZTP a ZTP/P donesením pitné vody do místa, které si zájemce zvolí. A to v době havárie vodovodní sítě na území hlavního města s předpokladem přerušení dodávky pitné vody v trvání delším než 5 hodin. S distribucí pitné vody bude také pomáhat smluvní partner (nejčastěji městská část Prahy). Doplňkový způsob dodávky pitné vody může být poskytován rovněž důležitým institucím, např. školám, školkám, zdravotnickým zařízením, domovům seniorů apod. Více informací na https://www.pvk.cz/zakaznici/dodavky-pitne-vody-v-nahradnim-baleni/

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112