Úvod Aktuality PVK podporují biodiverzitu ve svých areálech

PVK podporují biodiverzitu ve svých areálech

PVK podporují biodiverzitu ve svých areálech

22. květen 2020

Pražské vodovody a kanalizace jsou již několik let velmi aktivní v podpoře biodiverzity. Ta právě dnes, 22. května, slaví svůj mezinárodní den.

V našich areálech se nalézá 674 000 m2 zelených ploch. Velká část z nich jsou zatravněné vodojemy, které byly dříve často kosené bez ohledu na druhovou rozmanitost flóry. Tyto plochy vzhledem ke své povaze vyžadují zvláštní stupeň zabezpečení, což ovšem zároveň umožňuje specifický způsob hospodaření,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek. Některé vodojemy byly znovu osety a vyrostly zde krásné louky plné lučních rostlin.

PVK ve svých areálech instalovaly přes 100 ptačích budek a hmyzích domečků. Hmyzem, který žije na loukách, se živí například sýkorka, kos, drozd či poštolky. V našich areálech si našly domov pěnice pokřovní, rehek domácí či sýkora koňadra. „V pěti areálech máme dokonce 24 včelstev, které nám dávají med,“ podotkl Mrázek.

Společně s Nadačním fondem Veolia pomáháme vykupovat a tím chránit mokřady a cenné přírodní lokality v České republice. Spolupracujeme s Českým svazem ochránců přírody, který vyhledává ohrožené lokality.

 

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!