Úvod Aktuality Primátor Hřib navštívil PVK

Primátor Hřib navštívil PVK

Primátor Hřib navštívil PVK

21. červenec 2022

Primátor metropole Zdeněk Hřib spolu se zastupitelem hl. m. Prahy a předsedou Výboru pro IT a Smart City Jaromírem Beránkem navštívili Pražské vodovody a kanalizace.

Hned u vchodu do areálu, kde je přivítal generální ředitel PVK Petr Mrkos, pánové ocenili mlžnou clonu, která se vznáší nad vchodem do administrativní budovy. Teploty 21.7. jako již několikátý den za sebou stoupají do tropických výšin. Mikroskopické kapičky vody, které jsou pod velkým tlakem rozprašovány do okolí citelně ochlazují a zvlhčují vzduch o čemž se mohli pánové na vlastní kůži přesvědčit. 

Návštěva dále pokračovala představením projektu cistavoda.pvk.cz. Tento projekt přibližuje zájemcům problematiku úpravy, distribuce a čištění vody virtuální návštěvou veřejnosti skrytých míst. K dispozici jsou na webové stránce zatím informace o Nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod v Praze včetně QR kódů, jejichž načtením se dostanete do fází čištění vody. V krátké budoucnosti bude projekt pokračovat Úpravnou vody Želivka včetně štolového přivaděče.

Primátor se také zajímal o řízení vodohospodářského systému SWIM na Centrálním dispečinku. Ředitel PVK mu představil všechny funkce, které systém plní. Hned na místě se také oba pánové domluvili na spolupráci při budování jednotného systému informací pro občany, kde mohou data z PVK přispět k informovanosti o technické infrastruktuře města.

 

 

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112