Úvod Aktuality POZOR! Aktuální informace o hygienické závadě v Dejvicích

POZOR! Aktuální informace o hygienické závadě v Dejvicích

Prohlášení PVK k situaci v Dejvicích

25. květen 2015

Nápravná opatření prováděná PVK v souvislosti s hygienickou závadou v Praze 6 – Dejvicích jsou dle předběžných výsledků účinná, riziko je v současnosti minimalizováno..

 

S ohledem na nezbytné lhůty pro získání výsledků rozborů vzorků vody, nelze dosud riziko zcela vyloučit. Po dohodě s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy nelze vodu stále používat pro pití, vaření, ústní hygienu, mytí obličeje. Vodu z vodovodu je možné používat pro praní a další obvyklé činnosti. Po mytí nádobí je potřeba provést oplach pitnou vodou.

Dále žádáme zejména velké campusové objekty vysokých škol,  ale i  další objekty v zasažené oblasti, které mají omezený provoz, aby odtáčením vody z kohoutků (místním proplachem) pomohli dopravit vodu s vyšším obsahem chlóru do celého distribučního systému, aby došlo k desinfekci i koncových rozvodů v budovách. Místní proplach je potřeba dělat v nejvyšších patrech objektu a to do doby dokud není cítit z vody chlor. 

PVK, a.s. nebude spotřebitelům v oblasti Prahy 6- Dejvice za období, po které byla voda ve vodovodu nepitná, dodávanou vodu fakturovat.

V souvislosti s touto havárií je možné, aby si fyzické osoby písemně (e-mailem na info@pvk.cz) zažádaly o kompenzaci. V dopise uveďte adresu, číslo vašeho účtu, kam vám odškodnění bude zasláno a přiložte kopii zprávy od vašeho lékaře. Právnické osoby budeme řešit ve spolupráci s pojišťovnou.

Lokalita Praha 6 – Dejvice, ohraničená ulicemi: Milady Horákové, U Vorlíků, Na Zátorce, Náměstí pod Kaštany, Wolkerova, Gotthardská, Goetheho, Za Císařským mlýnem, Papírenská, Jednořadá, Šestidomí, Ve Struhách, Čínská, Terronská, Pod Juliskou, Na Kvintusce, Na Šťáhlavce, Bílá, Božkova, Na Kocínce, Na Kotlářce, Kolejní, Na Vlčovce, Evropská, Gymnasijní, Pevnostní, Generála Píky, Svatovítská, Václavkova, Dejvická.

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112 

 

Vyjadřovací portál

Pro podání svých žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!