Úvod Aktuality Po rozsáhlé havárii kanalizace na Žižkově již tramvaje jezdí po původních trasách

Po rozsáhlé havárii kanalizace na Žižkově již tramvaje jezdí po původních trasách

Po rozsáhlé havárii kanalizace na Žižkově již tramvaje jezdí po původních trasách

12. říjen 2022

Pražské vodovody a kanalizace v současné době řeší jednu z nejrozsáhlejších havárií na kanalizační síti za poslední měsíce.

A to v křižovatce ulic Jičínská, Olšanská, Táboritská a Prokopova v Městské části Praha 3.

„V závěru srpna při přívalových deštích došlo k destrukci dna a boků kanalizační stoky a vytvoření kaverny pod tramvajovou tratí. To vedlo k omezení provozu tramvají v této lokalitě. Tramvajové linky díky rozsáhlé injektáži od pondělí 10. října již jezdí po původních trasách,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

V dané lokalitě jsou nyní založeny tři těžební šachty a práce probíhají téměř výhradně v podzemí - hornickým způsobem. „Ukončení prací a omezení na povrchu předpokládáme v polovině příštího roku. Samozřejmě pokud nenastanou nějaké komplikace, které se při činnosti v hloubce několika metrů nedají bohužel vyloučit,“ řekl Mrázek.

PVK provozují stokovou síť v celkové délce 3 742 kilometrů. Délka kanalizačních přípojek činí 1 018 kilometrů. Na celé síti 335 čerpacích stanic. Drtivá většina odpadních vod míří na Ústřední čistírnu odpadních vod v Bubenči, zbytek na dvacet pobočných čistíren umístěných v okrajových částech metropole.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112