Úvod Aktuality Nakopáváme Prahu. Už zase!

Nakopáváme Prahu. Už zase!

Nakopáváme Prahu.! Už zase

28. červen 2021

Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) se již podruhé staly partnery Pražského inovačního maratonu.

 Kromě účasti v porotě a mentorské podpory v době přípravy finálového kola  samostatně ocenily tři projekty, které považovaly za nejzajímavější:  Metacity, Rosteme společně pro Prahu a soul roots. Projekt Metacity získal první místo maratonu a tým stejného jména převzal v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) z rukou primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba šek ve výši 50 000 Kč na podporu s realizací jejich vítězného nápadu. Na druhém místě skončil tým Příroda v Praze s projektem soulroots a na třetím tým Collboard s projektem Collboard.com.

Pražský inovační maraton II neboli #NakopniPrahu 2021 je soutěž pro týmy inovátorů, jejichž úkolem je vymyslet a během 4 měsíců rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Maraton byl zahájen v polovině prosince 2020 a vyhlášení vítězných projektů určených k realizaci se uskutečnilo 26. června 2021. Pořadatelé maratonu jsou Magistrát hlavního města Prahy a Operátor ICT. Více informací najdete na www.nakopniprahu.cz.

„Cílem druhého ročníku Pražského inovačního maratonu bylo vymyslet a rozvinout projekty, které pomocí moderních technologií nebo inovativních řešení zlepší život Pražanů. V únoru pak odborná porota vybrala z přihlášek nejlepší týmy, které se zúčastnily „Nalejvárny“, kde se podrobně seznámily s výzvami," upřesnila Ilona Líkařová, manažerka obchodního útvaru, která PVK na maratonu zastupovala jako mentorka a porotkyně. Mezi letošní výzvy patřily: zdraví, životní prostředí, energetika, bezpečnost a doprava, komunity, udržitelný turismus a kultura, vzdělávání a školství a data.

PVK se rozhodlo navíc podpořit další tři projekty speciální „zážitkovou cenou“, kdy se oceněné týmy mohou zúčastnit komentovaných prohlídek jinak běžně nepřístupných prostor pražské vodohospodářské soustavy (Cizinecký vstup - unikátní kanalizační prostor přímo pod Staroměstskou radnicí, Muzeum pražského vodárenství v Podolí a Nové vodní linky v Ústřední čistírně odpadních vod na Císařském ostrově).

Oceněné týmy:

Tým Metacity s projektem Metacity, který si klade za cíl zjednodušit komunikaci mezi občany, developery, neziskovými organizacemi, městskými institucemi a dalšími zájmovými skupinami podílejícími se na rozvoji a plánování města skrze vizualizaci dat.

Tým Spolu Byznys a NGO s projektem Rosteme společně pro Prahu, který si klade za cíl propojovat pražské firmy deklarující zájem o spolupráci s NGO a který umí měřit společenský dopad svých činností a umí je i komunikovat.

Tým Příroda v Praze s projektem soul roots, který se zaměřuje na zlepšení duševního zdraví člověka skrze trávení času v přírodě doprovázeného cvičeními vedoucími k osobnímu růstu.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112