Úvod Aktuality Káranský vodovodník se po covidové pauze vrátil v plné formě

Káranský vodovodník se po covidové pauze vrátil v plné formě

Káranský vodovodník se po covidové pauze vrátil v plné formě

17. květen 2022

Na tři stovky cyklistů a turistů se v sobotu 14. května se v obci Káraný sešly na akci Káranský vodovodník.

Tu pro sportovce z řad zaměstnanců i veřejnosti uspořádaly Pražské vodovody a kanalizace, a.s., a letos se konal její čtvrtý ročník. „Kdyby nebylo dvouleté covidové pauzy, letos už bychom se tu sešli po šesté, bohužel jsme však konání této oblíbené sportovní události museli na dva roky přerušit. S o to větším nadšením jsme se tu sešli letos. Všichni jsou natěšeni na cyklotrasy o délce 27 nebo 41 km, případně na příjemnou procházku o délce 13 km,“ řekla Jana Mendlová z marketingového oddělení PVK.

Kromě sportovního vyžití byl připraven program i pro zvídavé účastníky. Kromě tradičních prohlídek vodárny, o které byl i letos veliký zájem, se v místním sportovním areálu konaly ve spolupráci s Úžasným divadlem fyziky dílničky pro děti, při kterých se dozvěděly o nejrůznějších vlastnostech vody a mohly si vyrobit vodní raketu. Děti se skvěle bavily a vyvrcholením bylo závěrečné vystoupení završené balónkovým výbuchem tekutého dusíku, samozřejmě plánovaným a pečlivě připraveným.

Důležitou součástí Káranského vodovodníku je i charitativní rozměr akce. Za každého účastníka přispívají PVK stokorunou na účet obecně prospěšné společnosti Asistence, která se stará o hendikepované. „Jako každý rok, i letos částku za účastníky o něco navýšíme a společnosti Asistence zašleme celkem 50 000 Kč.“ oznámila při předání šeku manažerka marketingu Marcela Segeťová.

Snad už skvěle započatou tradici nic nepřeruší a v roce 2023 se v Káraném opět všichni sejdou při 5. ročníku.

https://www.youtube.com/watch?v=wAajnzW9Kc8

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112