Úvod Aktuality Deratizátoři PVK opět bojovali s potkany a znovu úspěšně

Deratizátoři PVK opět bojovali s potkany a znovu úspěšně

Deratizátoři PVK opět bojovali s potkany a znovu úspěšně

8. listopad 2022

Žádná městská část nebyla zasažena mimořádným výskytem hlodavců. To je výsledek celoplošné deratizace pražské stokové sítě v režii PVK, která probíhala od začátku dubna do konce října.

Deratizátoři PVK letos ošetřili 13,5 tisíce kanalizačních vstupů po celém území hlavního města. Na každý z nich připadl zhruba jeden kilogram návnady. „Krátkodobý zvýšený výskyt hlodavců jsme v této sezóně zaznamenali pouze v okolí intenzivních stavebních činností,“ poznamenal tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Dalšími problémovými místy jsou lokality obývané bezdomovci, kteří na pořádek příliš nehledí.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

Další celoplošný boj s potkany odstartuje v dubnu 2023.

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Vyjadřovací portál

Pro podání žádostí o zákres sítí a o vyjádření k projektové dokumentaci použijte vyjadřovací portál

Aktuální kvalita vody

Podívejte na mapu kvality vody

Zákaznická linka

601 274 274

nebo

840 111 112