Úvod O společnosti Podporujeme

Podporujeme

PVK jako společensky odpovědná společnost finančně podporuje řadu veřejně prospěšných aktivit. V této činnosti spolupracuje s Nadačním fondem Veolia, který podporuje a společně se zaměřují na různé projekty.

 Společenská odpovědnost

2015 Výroční zpráva NF Veolia

2015 Veolia závazky

 2015 Veolia závazky

Veolia Česká republika předkládá již tradičně Zprávu o společenské odpovědnosti skupiny Veolia, do které patří i Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Cílem zprávy je nabídnout ucelený přehled o CSR přístupu a aktivitách.

Rok 2014 představuje v mnohaleté historii skupiny Veolia významný milník. V jeho průběhu  pokračovala na celosvětové i lokální úrovni transformace skupiny, která se v rámci České republiky projevila zejména rozhodnutím o spojení dvou velkých „rodin“ Veolia a Dalkia. V návaznosti na tento krok je proto poprvé tato zpráva rozšířena také o údaje v oboru ENERGIE.

2015 CSR-zprava Veolia

2014 CSR_report_Veolia.pdf

Příklady projektů PVK:

 

u klubu při práciza domovem při práci 1   Pomoc domovu seniorů v Praze 9 v roce 2015

 

Dobrovolnictví – např. pomoc sdružení ACORUS –pomoc osobám ohroženým domácím násilím, Design Help – sdružení, které zkvalitňuje nemocniční prostředí, pomoc při úpravě zahrad v domově pro seniory v Praze 9, výlet pro handicapované do vodárny Káraný a výlet pro handicapované do Vodního domu na Želivce, pomoc domovu pro seniory Malešice  při sportovních hrách  apod.

MiNiGRANTY projekty, které dávají možnost zaměstnancům získat příspěvky na projekty zaměřené na sociálně slabé, nemocné nebo životní prostředí a kterých se sami účastní. V Praze se jednalo např. o podporu sluchově postižených, mezinárodního turnaje handicapovaných rugbystů, pomoc pěstounským rodinám, Českému svazu ochránců přírody, pomoc včelařům či mladým sportovcům, především ze sociálně slabých rodin.

Petanquová hřiště nejen pro seniory – v Praze již bylo vybudováno 6 petanquových hřišť – blízko domů pro seniory: Zahradní Město – Sněženková, Malešice – Rektorská, Jižní Město, Běchovice, Kobylisy, Uhříněves

Voda pro Afriku – díky prodeji karaf s africkým motivem bylo zasláno 450 tis. Kč organizaci Člověk v tísni. Finanční prostředky byly použity na vybudování zdrojů vody pro školy v Etiopii

Pítka do škol – PVK vybavily 50 pražských ZŠ pítky

Dům na půli cesty Maják – podpora mladých lidí, kteří opustili dětské domovy

Projekt Cesta pstruha - společně s Jakubem Vágnerem vracíme ryby do našich řek

 

 

 

 

 

Aktuální kvalita vody

Zákaznická linka

840 111 112 

nebo

601 274 274

Rezervace termínu

Chystáte se do našeho zákaznického centra? Rezervujte si čas schůzky předem!

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.